Ceny i Rezerwacja

il. nocy
Zobacz prezentację 3D Hostelu

Hostele Wrocław, Rynek, Centrum - tanio - Hostel Wratislavia Zaprasza!

Wrocław

Rynek W samym sercu Wrocławia rozwiń · zobacz szczegóły wratislawia - Rynek

Rynek, dawniej jeden z największych placów handlowych w Polsce, obecnie jest centrum miasta i głównym punktem spotkań. Ma niemal 3,8 hektara i otacza go około 60 kamienic. W centralnej części Rynku znajduje się wyjątkowy późnogotycki Ratusz. W jego podziemiach usytuowana jest jedna z najstarszych wrocławskich restauracji – Piwnica Świdnicka.
Warto jest zobaczyć Rynek podczas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego, który rozciąga się wzdłuż całej powierzchni placu.

Wrocław Miasto z historią rozwiń · zobacz szczegóły wratislawia - Wrocław

Wrocław powstał pomiędzy 915 a 921 rokiem z inicjatywy czeskiego księcia Wratysława.W 1000 roku, podczas zjazdu gnieźnieńskiego osada na Ostrowie Tumskim zamieszkała przez słowiańskie plemię Ślężan przekształciła się w miasto. Tę datę podaje się jako oficjalną założenia miasta Wrocław.
Miasto uzyskało prawa miejskie w 1214 roku (inne źródła podają, że w 1226 roku). Podczas najazdu mongolskiego w 1241 roku doszło do zniszczenia większej części miasta, a sami mieszkańcy musieli uciekać z Wrocławia.
W 1335 roku po śmierci księcia Henryka Piastowskiego, tereny wrocławskie przeszły pod panowanie korony czeskiej. Związane to było z zawartymi wcześniej układami.
W 1526 roku Wrocław przechodzi pod panowanie Habsburgów.
Wiek XVI przyniósł miastu rozbudowę fortyfikacji i rozkwit gospodarczy.

Uniwersytet Wrocławski Poznaj jedną z najstarszych uczelni w Europie Środkowej! rozwiń · zobacz szczegóły wratislawia - Uniwersytet Wrocławski

Budowa Uniwersytetu Wrocławskiego formalnie rozpoczęła się w 1702 roku, jednak historia powstania Uniwersytetu sięga początków XVI wieku. 200 lat wcześniej w Budzie wydano dokument fundacyjny dla uczelni, ale nie został on potwierdzony przez papieża Juliusza II i otwarcie Uniwersytetu nie doszło do skutku.Po długich staraniach jezuitów 12 października 1702 roku cesarz Leopold I podpisał Złotą Bullę fundacyjną ustanawiającą Akademię Leopoldyńską działającą na prawach uniwersytetu. Uczelnia posiadała dwa fakultety: filozofię i teologię.
Główny Gmach Uniwersytetu zbudowano na miejscu zlikwidowanego Zamku Cesarskiego. Budynek posiada barokowy portyk z posągami przedstawiającymi personifikacje czterech cnót kardynalnych. Nad całością góruje Wieża Matematyczna, zwana również Astronomiczną. Ważną salą znajdującą się w Gmachu Głównym jest Aula Leopoldina. Nazwa została nadana ku czci fundatora uniwersytetu cesarza Leopolda I. Do sali wiodą ogromne, dębowe drzwi zdobione orłami habsburskimi. Na sklepieniu widnieją malowidła przedstawiające m.in. Alegorię Mądrości Bożej oraz wyobrażenia Siedmiu Sztuk Wyzwolonych.

Wrocławskie Mosty Czy to Wenecja? Nie! To Wrocław - Wenecja Północy rozwiń · zobacz szczegóły wratislawia - Wrocławskie Mosty

Obecnie we Wrocławiu znajduje się około 100 mostów i ponad 30 kładek. Przez miasto przepływa kilka rzek, w tym Odra, Ślęża i Bystrzyca.
Jednym z najbardziej znanych jest Most Grunwaldzki. Powstał na początku XX wieku i zawiera w sobie jak na owe czasy nowoczesną technologię (wykorzystanie stali i betonowych słupów). Początkowo Most Grunwaldzki nazywano Cesarskim.
Największym mostem w Polsce, znajdującym się na terenie Wrocławia jest Most Rędziński. Przeprawa została oddana do użytku w 2011 roku. Główna część mostu, tzw. pylon ma kształt litery H.

Fontanna Wrocławska Tam, gdzie magia tańczy z rzeczywistością rozwiń · zobacz szczegóły wratislawia - Fontanna Wrocławska

Fontanna Wrocławska jest jedną z największych multimedialnych fontann w Polsce. Została otwarta 4 czerwca 2009 roku i działa sezonowo – od początku maja do końca października. Zawiera w sobie około 300 dysz i inne urządzenia multimedialno-laserowe. Razem z dźwiękiem tworzy niezapomniany koncert świateł i muzyki. Fontanna działa od godziny 10:00 do 22:00 każdego dnia. Odbywają się również pokazy specjalne w piątki, soboty i niedziele, a także te zorganizowane na specjalne okazje, takie jak rocznice czy święta.

Zapraszamy również do

dwor liczyrzepy relaks
pfr
Podmiot otrzymał subwencję finansową z środków PFR